5. Sınıf Yeşil Tane Tane Fen Bilimleri Soru Bankası
Nartest Yayınevi

5. Sınıf Yeşil Tane Tane Fen Bilimleri Soru Bankası


₺2,41 ₺241,00 %99


Yazar: Ekrem Görgülü,ibrahimm Uysal,mustafa Çelik
Barkod: 9786257865104

Bilgi Kartı

Yayın Dili Türkçe
Basım Tarihi Eylül 2021
Sayfa Sayısı 272
Kapak Kağıdı 300 gr Parlak Kuşe
İç Kağıt 70 gr 1. Hamur
Boyutları 195x275 mm
Baskı Sayısı 2. BASKI
Ağırlık 0,50
Değerli meslektaşlarımız, sevgili öğrenciler; Tane Tane Öğreniyorum Kitabımız, öğrencilerimizin fen bilimlerini keşfederek ve eğlenerek öğrenmeleri için Milli eğitim Bakanlığı’nın 5. Sınıf Fen Bilimleri dersi öğretim programına göre hazırlanmıştır. Bu çerçevede kitabımız; kazanımlar çerçevesinde öğreten sorular, tane tane kazanım testleri, tane tane ünite testleri ve yeni sınav sistemine uygun beceri temelli sorular içermektedir. Yaptığımız bu çalışmada öğrencilerimizin analiz, sentez, muhakeme ve yorumlama yeteneklerinin gelişmesi amaçlanmıştır. Beceri temelli sorulara geçişin sağlanması ve bu soruların kavratılması hedeflenmiştir. Kitabımızda aşağıdaki gibi bir işleyiş şeması ile kazanımın öğretilmesi ve değerlendirilmesi amaçlanmıştır. Öğreten Sorular Bölümünde Konularla ilgili kazanımların daha iyi kavratılmasına yönelik çok sayıda, öğrencilerin sevebileceği tarzda öğreten sorular (etkinlikler) verilmiştir. Öğreten soruların, öğrencinin derse karşı daha pozitif bir tutum sergilemesi ve sevebilmesi için bol şekilli ve rengârenk hazırlamaya gayret ettik. Ayrıca her ünitede bir ya da birkaç açık uçlu soru sorarak, öğrencilerimizin ileride sıkça karşılaşacağı açık uçlu sorulara hazırlıklı olması amaçlanmıştır. Tane Tane Konu Testi Bölümünde Öğreten sorulardan sonra konuyu daha da pekiştirecek ve ödev amaçlı kullanılabilecek testler verilmiştir. Bu bölüm öğrencilerimizin test çözme pratiğini geliştirmeleri için her bir kazanımdan sonra kolaydan zora doğru sıralanan sorulardan oluşmaktadır. Bulmaca ve Bunları Biliyor muydunuz? bölümlerinde; Kitabımızda ayrıca her ünitenin konu kazanımlarındaki anahtar kelimelerle hazırlanan, öğrencilerimizin çok seveceği bir bulmaca bulunmaktadır. Bulmacadan hemen sonra buluna Bunları Biliyor muydunuz? bölümünde ise o ünite ile ilgili öğrencilerimizin hem dikkatini çeken, hem de ufkunu genişleten ilginç bilgiler vermeye çalıştık. Tane Tane Ünite Testi Bölümünde Verilen kazanımların amaçları doğrultusunda ünitenin tamamını kapsayacak şekilde hazırlanan ünitenin genel olarak değerlendirilmesi amaçlı kullanılabilecek testler verilmiştir. Beceri Temelli Testlerde Sayısal mantık ve muhakeme, yorumlama, çıkarımda bulunma, mantıksal ilişki kurma, modelleme, grafik okuma ve yorumlama yeteneğini geliştirici ulusal ve uluslararası sınav standartlarında sorular bulunmaktadır. Çalışmamızın tüm meslektaşlarımıza ve öğrencilerimize faydalı olması dileklerimizle Fen Bilimleri Yazarları

Customer reviews

4.1 out of 5 11,130 global ratings
5
53%
4
22%
3
14%
2
5%
1
7%

Review this product

Share your thoughts with other customers.

Write the Review

Reviews

Shankar Subbaraman

30 December 2022 Verified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Product quality is good. But, weight seemed less than 1kg. Since it is being sent in open package, there is a possibility of pilferage in between. FreshCart sends the veggies and fruits through sealed plastic covers and Barcode on the weight etc. .

Robert Thomas

29 December 2022 Verified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Product quality is good. But, weight seemed less than 1kg. Since it is being sent in open package, there is a possibility of pilferage in between. FreshCart sends the veggies and fruits through sealed plastic covers and Barcode on the weight etc. .

Barbara Tay

28 December 2022 Unverified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Everytime i ordered from fresh i got greenish yellow bananas just like i wanted so go for it , its happens very rare that u get over riped ones.

Sandra Langevin

8 December 2022 Unverified Purchase

Great product

Great product & package. Delivery can be expedited.

Create Review

Overall rating

Rate Features

Flavor
Value for money
Scent
Add a headline
Add a photo or video

Shoppers find images and videos more helpful than text alone.

Add a written review